Screenshot 2022-04-25 at 12.22.30

Avansert strømhandel

Vi skreddersyr avtaler til bedrifter i alle størrelser

KimRoskifte

Slik jobber vi med kundene våre

Fortums porteføljefovaltere overvåker og analyserer strømmarkedet og prøver hele tiden å finne de beste prisene for kundene våre.
Les mer
GettyImages-1263473255-3

Opprinnelsesgarantier

Ved kjøp av opprinnelsesgarantier er bedrifter med på å bestemme hva slags strøm som skal være gjeldende i markedet, for eksempel sol-, vann- eller vindkraft.
Les mer
Avansert Strømhandel

Nordens ledende handelsbord på porteføljeforvaltning

Vi hjelper din bedrift å ha lavest mulig strømkostnader. Dette får vi til ved et godt samarbeid med dere og våre kraftforvaltere som kombinerer forvaltning med fysisk handel.
Les mer

Bruker du mellom 100 000 kWh og 10 GWh?

Kontakt vårt Account Management team

jensen

Christer Jensen

Account Manager
christer.jensen@fortum.com
+47 922 89 390

tkj

Thomas Kolstad

Account Manager
thomas.kolstad@fortum.com
+47 900 33 280

ct

Christoffer Trøbråten

Account Manager
christoffer.trobraten@fortum.com
+47 920 16 905

mw

Martin Wiker

Account Manager
martin.wiker@fortum.com
+47 463 21 220

Groven

Victoria Groven

Account Manager
victoria.groven@fortum.com

jw

Jørgen Winge

Sales Manager
jorgen.winge@fortum.com

Kvig

Camilla Kvig

Account Manager
camilla.kvig@fortum.com

Bruker du over 10 GWh?

Kontakt vårt Key Account Management team

bilde_-_pertti

Pertti Mantynen

Customer Relationship Manager
pertti.mantynen@fortum.com
+47 917 21 418

download

Daniel Lega

Business Manager Large Enterprise Norway
Daniel.Lega@fortum.com
+47 948 72 777

kim

Kim Roskifte

Key Account Manager
kim.roskifte@fortum.com
+47 404 94 731

Espen Klaesson

Espen Klaesson

Senior Key Account Manager
Espen.Klaesson@fortum.com
+47 476 69 248

Joachim Havikhagen

Joachim Havikhagen

Key Account Manager
Joachim.Havikhagen@fortum.com
+47 412 43 088

Lurer du på noe?

Kontakt vårt Service Management team

fotobaren_day3_0171

Marius Riis Amsjø

Team Leader Service Management
marius.riis.amsjo@fortum.com
+47 934 61 395

aug-08-2019_04-00_pm_3_

Keyvan Farshidjam

Service Manager
keyvan.farshidjam@fortum.com
+47 412 43 088

bilde_ingrid

Ingrid Cecilie Granas

Service Manager
ingrid.cecilie.horn.granas@fortum.com
+47 909 27 817

Tor-Finn Vagslid

Tor-Finn Vagslid

Service Manager
tor-finn.vagslid@fortum.com
+47 958 83 691

profilepicturev2

Aleksander Halvorsen

Service Manager
aleksander.halvorsen@fortum.com
+47 482 83 632

Nyheter fra Fortum Bedrift

Fra blått til grønt: Hafslund Strøm blir en del av Fortum

25.04.2022

Pressemelding

Fra blått til grønt: Hafslund Strøm blir en del av Fortum

Sammenslåingen med Hafslund Strøm gjør Fortum til et av landets største strømselskaper. Denne foreningen av krefter skal komme privat- og bedriftskunder til gode i form av flere smarte løsninger for et mer energieffektivt og bærekraftig strømforbruk.

– Vi har en opplevelse av at Fortum jobber for oss

– Vi har en opplevelse av at Fortum jobber for oss

For Nordnorsk student- og elevhjem har Fortums rådgivning vært gull verdt, og gjort det langt enklere å komme seg gjennom en vinter med historisk høye strømpriser.

Det grønne konkurransefortrinnet: Hva går egentlig bærekraftsrapportering ut på?

18.03.2022

Bærekraft og klima

Det grønne konkurransefortrinnet: Hva går egentlig bærekraftsrapportering ut på?

Bærekraftsrapportering vil sannsynligvis bli obligatorisk for alle bedrifter i fremtiden. Her er grunnene til at du bør starte med dette allerede i dag. FN-rapporten er tydelig: Klimakrisen er voksende, og det haster å gjøre næringslivet grønt og ...

5 steg for å komme i gang med bærekraftsrapportering

18.03.2022

Bærekraft og klima

5 steg for å komme i gang med bærekraftsrapportering

Bærekraftsrådgiver Bastian Klunde gir sine beste råd til hvordan din bedrift kan starte med rapportering av bærekraftsevne.

Hjelper bedrifter å tjene penger på sitt fleksible strømforbruk

Hjelper bedrifter å tjene penger på sitt fleksible strømforbruk

Fortum Spring er en plattform som gjør det mulig for bedrifter å tjene penger på sin fleksibilitet. Ved å foreta korte endringer i strømforbruket sitt, vil de tjene penger samtidig som de hjelper strømnettet vårt til å tåle mer. Vi er på vei mot et ...

Slik blir strømåret 2022

7.01.2022

Strømmarkedet

Slik blir strømåret 2022

Det blir verre før det blir bedre for strømprisene. Men det kommer til å bli bedre, lover strømeksperten. Senere på året er det nemlig gode utsikter for lave priser. – Det er meldt kaldt og tørt så langt vi kan se på prognosene. Spotprisen kommer ...